| nilesh.sanghvi1@gmail.com |
Leading Exporters, Wholesaler and Trader of B16 Alloy Steel Sheets, EN19 Mild Steel Sheets, Hot Rolled Alloy Steel Sheets, Rectangle Alloy Steel Sheets and Spring Steel Sheets from Mumbai.
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Rectengular |
| Color | Grey |
| Length | 3 Meter |
| Technics | Hot Rolled |
| Thickness | 6 mm |
| Country of Origin | India |
| Standard | B16 |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Mild Steel |
| Finishing | Polished |
| Color | Grey |
| Usage/Application | Industrial |
| Length | 3-4ft |
| Technics | Hot Rolled |
| Thickness | 3-5mm |
| Country of Origin | India |
| Standard | EN19 |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Color | Grey |
| Application | Industrial |
| Thickness | 10-20 mm |
| Country of Origin | India |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Rectengular |
| Color | Grey |
| Length | 6 Meter |
| Technics | Hot Rolled |
| Thickness | 2mm to 10mm |
| Country of Origin | India |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Spring Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Rectengular |
| Color | Grey |
| Application | Industrial |
| Length | 3-4ft |
| Technics | Hot Rolled |
| Thickness | 3-5mm |
| Country of Origin | India |