| nilesh.sanghvi1@gmail.com |
Leading Exporters, Wholesaler and Trader of EN353 Alloy Steel Square Bars, EN354 Alloy Steel Square Bars, EN47 Alloy Steel Square Bars and Forged Alloy Steel Square Bars from Mumbai.
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Shape | Square |
| Thickness | 20 mm |
| Technique | Forged |
| Material Grade | EN353 |
| Single Piece Length | 6 Meter |
| Application | Construction, Industrial |
| Color | Grey |
| Country of Origin | India |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Shape | Square |
| Thickness | 20 mm |
| Technique | Forged |
| Material Grade | EN354 |
| Single Piece Length | 6 Meter |
| Application | Construction, Industrial |
| Color | Grey |
| Country of Origin | India |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Shape | Square |
| Thickness | 10-20 mm |
| Technique | Forged |
| Material Grade | EN47 |
| Application | Industrial |
| Color | Grey |
| Country of Origin | India |
| Business Type | Exporter, Supplier, Trader |
| Material | Alloy Steel |
| Shape | Square |
| Thickness | 20 mm |
| Technique | Forged |
| Single Piece Length | 6 Meter |
| Application | Construction, Industrial |
| Color | Grey |
| Country of Origin | India |